Виставка-портрет «Федір Терещенко – достойний спадкоємець батьківського наказу»  присвячена 190 річниці з дня народження Федора  Артемійовича  Терещенка (1832–1894), українського підприємця, мецената, колекціонера, почесного громадянина Києва, який народився 8 лютого 1832 року у м. Глухів.

Його батько, Артемій Якович Терещенко (1793-1877), склав свій початковий капітал на торгівлі хлібом та постачанні лісу, а накопичені гроші вигідно вклав у цукробурякову промисловість, що стрімко розвивалася. До своєї діяльності він залучив і синів – Миколу, Федора, Семена. Проживаючи у Глухові Терещенко стали найбільшими землевласниками, володарями мільйонного статку, які приділяли постійну увагу благодійності.

Масштаби їхньої діяльності переросли розміри невеличкого Глухова, і 1870 року батько та сини з сім'ями переїхали спочатку до Москви, а 1874-го до Києва (тільки Семен із сім'єю залишився у Курській губернії).

З 1870 року Артемій Терещенко відійшов від активних справ, передавши їх синам, які організували «Товариство цукробурякових та рафінадних заводів братів Терещенків».

В 1870 році імператор Олександр ІІ за великі заслуги надав спадкове дворянство  А. Терещенку. Девіз їхнього родового герба – «Стремление к общественным пользам» - відбивав не тільки успішну підприємницьку діяльність, а й благодійність,  на яку сім'я виділяла величезні кошти.

Як батько та старший брат, Федір Терещенко постійно займався активною громадською діяльністю, проживаючи у Глухові, Москві, Києві. Він не тільки вкладав великі гроші у розширення власності, удосконалення виробництва, колекціонування, але постійно вносив пожертвування у будівництво храмів, благоустрій міст, богоугодні справи – допомогу незаможним, хворим та жебракам.