Дорогі друзі!

Сьогодні презентуємо книжкову виставку «Провісник української конституційної держави», яка відкрита в читальному залі наукової літератури. Виставка присвячена 350-річчю від дня народження видатної особистості історії України першої половини XVIII століття – гетьмана Пилипа Орлика.

Пилип Орлик – державний і політичний діяч, дипломат, полководець, публіцист, поет, полеміст, - належить до найбільш яскравих постатей української історії першої половини ХVІІІ ст.

Ім’я та діяння гетьмана Пилипа Орлика мало відомі сучасникам. Спадкоємець і продовжувач лінії  Івана Мазепи, обраний гетьманом у Туреччині, він усе життя залишився вірним своїм ідеалам і боровся за українську ідею, намагаючись залучити до її здійснення іноземних правителів та можновладців, підняти козацтво та народ України.  Пилип Орлик став символом  нескореності й боротьби за волю свого народу.

На виставці репрезентовані дослідження, присвячені Пилипу Орлику та його добі. Це, зокрема, праця Василя Різничка «Пилип Орлик – гетьман України», роботи Ореста Субтельного, Володимира Голобуцького та інших. Також варто звернути увагу на книги Валерія Шевчука «Козацька держава», Галини Корогод та Вікторії Гробової «Перша Конституція України. Пилип Орлик і його діяльність», Миколи Томенка «Україна: історія Конституції».

Окрему увагу привертають видання подаровані бібліотеці ректором університету: «Пилип Орлик. Конституція, маніфести та літературна спадщина» та «Правознавча спадщина Глухівщини» - збірник праць, в якому, зокрема, вміщено статтю Миколи Прокоповича Василенка «Конституция Филиппа Орлика».

 

Серед сучасних видань представлено праці «Історія українського козацтва»: нариси у двох томах, «Історія козацтва», «Історичні постаті України», «Історія України в особах. ІХ-XVIII ст.» «Усі гетьмани України: легенди, міфи, біографії», та інші, де містяться біографічні відомості про Пилипа Орлика та його діяльність.

Також представлено картографічне видання «Україна на стародавніх картах» – мапи України та Східної Європи XVII-XVIII століть, періоду діяльності І. Мазепи та П. Орлика. Видання «Українська козацька держава в другій половині ХVII – XVIII ст.: кордони, населення, право» є цінним історичним джерелом.

Книжкова виставка відкрита до кінця жовтня 2022 року.