27 січня виповнюється 190 років від дня народження Чарльза Льюїса Доджсона - відомого під  псевдонімом, як Льюїс  Керролл - англійського письменника, серйозного математика і педанта з одного боку і фантазера, найкращого друга дітей – з іншого. Світове визнання він здобув завдяки книгам «Аліса в Країні Див» і «Аліса в Задзеркаллі». Маючи велику фантазію, а також видатні логічні та математичні здібності, він вигадав казки з неймовірними пригодами, створив  особливий жанр «парадоксальної літератури».

Цікаво те, що логічні завдання, загадки та головоломки Льюїса Керролла сприяли виникненню таких наук, як математична логіка, семіотика, лінгвістичний аналіз, а вплив його творчості простежується у творах класиків світової літератури таких, як Генрі  Джеймс, О. Генрі, Редьярд  Кіплінг, Джеймс  Джойс, Франц Кафка, американський дитячий письменник Френк Баум, Володимир Набоков.

Дивовижний світ Льюїса Керролла зачаровує і дорослих, і дітей. Його книги – це фантастика, переплетена з реальністю, це світ вигадки та гротеску. Напевно, жодний художній твір у світі немає стільки читачів, наслідувачів та й художників, які  б намагались його відтворити в малюнках за допомогою пензлів і фарб, як казки Льюїса Керролла про подорож Аліси. В них безліч персонажів, всі вони різні, та ще й з незвичайною зовнішністю – є де розгулятися фантазії художників!

Ми вирішили показати видання знаменитої казки Льюїса Керролла, що зберігаються в фонді бібліотеки, продемонструвати ілюстрації та розповісти про авторів малюнків для «Аліси». Сподіваємося, що вам самим, або з вашими  дітьми захочеться перечитати казки про Алісу та її пригоди