В наші дні, напевно, немає людини, яка б не чула про Зигмунда Фрейда (1859 - 1939). Це австрійський лікар-психіатр, невропатолог, психолог. Саме він – «батько» психоаналізу, який мав величезний вплив не тільки на медицину, але і на соціологію, філософію, мистецтво, літературу.
Зигмунд Фрейд зробив великий внесок в розуміння причинно-наслідкових зв'язків поведінкових функцій особистості. Методи дослідження, використані Фрейдом в його роботах - це спостереження й аналіз.

В той час, коли Зигмунд Фрейд та його теорія набирали популярності в усьому світі, до нього почали приєднуватися інші спеціалісти, які вивчали проблеми душі людини. Деякі з них модернізували уявлення Фрейда, доповнивши їх своїми дослідженнями та пізніше створили власні школи. За сто років існування психоаналіз зібрав величезний багаж наукових праць.

Є чимало людей, які прагнуть ознайомитися з роботами австрійського психолога. Але розглянути в повному обсязі праці Фрейда в рамках однієї відопрезентації неможливо. Тому пропонуємо оглянути ті, що зберігаються в науковому читальному залі бібліотеки. Також до вашої уваги література про життєвий шлях і наукове становлення видатного вченого.