Чарлз Роберт Дарвін (1809-1882) -  один з найвидатніших біологів світу. Він заклав основи теорії еволюції як вчення, що найкращим способом пояснює біорізноманіття на Землі.

Перший  розгорнутий виклад теорії  Дарвіна було опубліковано в 1859 році в книзі «Походження видів». Заслуга дослідника полягає в доказі того, що тріада «мінливість - спадковість - природний відбір» є цілісним рушійним чинником еволюції. Вони взаємозалежні та взаємопов'язані.

Півтора століття ім'я Чарлза Дарвіна та його теорія викликає бурхливі суперечки. Проте його еволюційне вчення, відоме під назвою «дарвінізм», тривалий час було основою теоре­тичної біології і не лише сприяло велетенським змінам у галузі вивчення життя, а й вплинуло на інші природничі науки та філософське осмислення місця людини в живій природі.

Запрошуємо користувачів  ознайомитись з книжковими виставками, присвяченими  210-й річниці від дня народження Чарлза Дарвіна,  «Людина, яка сколихнула світ…» (читальний зал науково-гуманітарної літератури) та «Батько сучасної біології» (зал рідкісних видань).